Якщо ви ніколи не стикалися з українським судочинством, досить важко зрозуміти його масштаб. Українські суди дуже перевантажені, а тому розглядають справи роками. Наприклад, у 2022 році суди розглянули майже 65 тисяч позовів, які стосувалися кредитів. А це лише одна з десятків категорій справ.
Тож забудьте американські фільми, де суддя уважно вислуховує обидві сторони та глибоко розбирається в усіх дрібницях. В українських реаліях суд може навіть не викликати вас на засідання. Все вирішують документи, подані двома сторонами: боржником і кредитором. Саме на основі доказів суддя приймає рішення.
Якщо ви не будете включатися у процес – подавати відзиви, скарги, клопотання – суду не залишиться нічого, окрім як спиратися на докази активнішої сторони та стати на сторону кредитора.
Коли банк вже подав позов до суду, варто терміново звернутися до адвоката, адже закон чітко регламентує строки вчинення юридично значущих дій. Зокрема, на подання заперечень на позовну заяву у вас є всього 15 днів. Якщо не подати документи вчасно – суд не буде їх брати до уваги. А отже, ви своєю ж бездіяльністю підвищуєте шанси банку на успіх.