В Україні є два види спадкування: за заповітом та за законом. У першому випадку людина за життя самостійно розпоряджається долею майна після своєї смерті. Заповіт має бути посвідчений нотаріально та укладений людиною, яка діяла без примусу та усвідомлювала значення цих дій.
Якщо ж заповіт не складено, то спадкування здійснюється за законом, яким встановлюється черга спадкування. Спочатку на майно претендуватимуть спадкоємці першої черги — батьки, діти, інший з подружжя. Припустимо, після смерті чоловіка у нього залишилися дружина, мати та батько. У такому разі перша черга спадкування розділить майно порівну, а відтак кожний отримає по 1/3.
Звісно ж, може трапитися, що у людини немає таких близьких родичів. В рідкісних випадках вони можуть бути усунені від права на спадщину. Наприклад, якщо батько свого часу був позбавлений батьківських прав, він не може спадкувати за дитиною. В такому разі шукатимуть родичів наступної черги спадкування за законом: рідні брати та сестри, бабусі й дідусі.
Також закон про спадщину передбачає можливість спадкування за правом представлення. Це означає, що онуки спадкодавця мають право на ту частину спадщини, яка за законом належала б їхньому батьку чи матері (дитині померлого).