Після оформлення адміністративні матеріали направляються до суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення або за місцем обліку транспортного засобу чи за місцем проживання водія, на якого складено протокол.
Після надходження адміністративних матеріалів автоматизованою системою визначається суддя, який розглядатиме справу. Матеріали справи передаються судді, який призначає дату та місце розгляду справи.
Суд викликає водія, на якого складено протокол, та інших осіб шляхом надсилання судових повісток. Тим, хто не проживає за зареєстрованою адресою варто дізнатися дату та час розгляду справи особисто або в телефонному режимі.
За результатами розгляду справи, суд виносить рішення у виді постанови, якою встановлює наявність або відсутність вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення та накладає адміністративне стягнення. Вказана постанова може бути оскаржена до апеляційного суду протягом 10 днів з дати її винесення.
Стан розгляду справи варто контролювати не тільки водію, на якого складено протокол, а і власникам інших транспортних засобів, які постраждали в результаті дорожньо-транспортної пригоди. Це необхідно для того, щоб не пропустити строки на оскарження постанови суду за ст. 124 КУпАП, якщо ви не погоджуєтеся з прийнятим судом рішенням.