Найзручніший для банку шлях – позасудове врегулювання спору. Воно здійснюється на підставі іпотечного застереження, що міститься в договорі іпотеки. Інколи ці положення виносять в окремий договір про задоволення вимог іпотекодержателя.
Як все відбувається? Банк надсилає клієнту вимогу про усунення порушень. Наприклад, погасити заборгованість або застрахувати предмет іпотеки. У клієнта є 30 днів на виконання вимог, в іншому випадку – іпотекодержатель може звернути стягнення на нерухомість.
При цьому підставою для стягнення є сам договір іпотеки та наявне застереження. Банку не потрібно йти в суд і щось доводити. Все відбувається дуже швидко. Не встигає людина оговтатися, як у її двері стукають нові власники квартири.
Звертаємо вашу увагу на ще одну підступну пораду з інтернету: якщо не приймати листи від банку, то він не зможе вручити вам вимогу про усунення порушень. А отже, 30-денний строк не розпочне відлік. Давайте згадаємо, що для банку повернення коштів – бізнесовий інтерес.
До того ж, в законодавстві існує пряма норма, яка передбачає, що двічі направлена вимога про усунення порушень (навіть якщо такі не були вручені адресату) є належним повідомленням. Тому, замість ігор з банком краще звернутися до фахового іпотечного адвоката та вирішити проблему в правовій площині.