Деякі фактори, що, на перший погляд, ніяк не пов’язані з фінансовим становищем, можуть серйозно впливати на ефективність процедури банкрутства.
Сімейний стан: процедура банкрутства зачепить вашого чоловіка/дружину, а також колишнього партнера, якщо з моменту розлучення пройшло менше трьох років. Закон презюмує, що набуте в шлюбі майно є спільною власністю партнерів. І на таке майно можна звернути стягнення.
Офіційний дохід: чим вищі офіційні доходи – тим більша вірогідність, що борги не спишуть повністю. Натомість арбітражний керуючий вдасться до реструктуризації. Це теж позитивний результат, але він не дорівнює прощенню боргу.
Наявність утриманців: це, зокрема, ваші неповнолітні діти або непрацездатні батьки/партнер. Чому це важливо? В рамках реструктуризації боргів з вашого офіційного доходу можуть стягувати кошти для погашення кредитів. Але якщо у вас невелика офіційна зарплата та декілька утриманців – стягувати буде нічого.
Майно: гараж, земельна ділянка, елітна нерухомість, предмети розкоші – все це можуть стягнути для погашення боргу при реструктуризації. Тож велика кількість майна – не найкращий фактор у цій процедурі. А от що точно не мають права відібрати – квартиру до 60 кв.м. або будинок до 120 кв.м., а також речі повсякденного вжитку загальною вартістю до 30 мінімальних зарплат на сім’ю.
Договори за останні три роки: не варто хитрувати та поспіхом продавати майно або переписувати його на родичів для уникнення реструктуризації. Всі договори ретельно перевіряють, за необхідності оскаржують угоди та повертають цінності до ліквідаційної маси (майна, яке продадуть для погашення боргу).
Звісно ж, адвокат врахує ці фактори під час консультації та запропонує найкращий варіант врегулювання спору з кредитором у вашому конкретному випадку.