Кредити та іпотека

Чи можуть забрати квартиру за борги, якщо там прописано дитину?

У цьому випадку важливо визначити момент, коли дитина була прописана в іпотечному житлі.

Якщо дитина була прописана до моменту укладання іпотечного договору, то банк не може його стягнути. Але лише за умови, якщо в договорі іпотеки немає пункту про те, що іпотекодавець гарантує те, що у житлі, яке передається в іпотеку, ніхто не зареєстрований (не прописаний).

Якщо такий пункт в іпотечному договорі присутній, а в житлі, на момент укладання іпотечного договору було прописано дитину, то Банк мотивуватиме свої вимоги у позові про зняття з реєстрації (виписки з житла) тим, що поведінка іпотекодавця під час укладання договору іпотеки була недобросовісною.

За відсутності кваліфвкованої допомоги адвоката, Суд з високою ймовірністю стане на бік Кредитора (Банку або іншої фінансової установи).

Якщо дитина була прописана в іпотечному житлі після укладання договору іпотеки. Така прописка є нікчемною (недійсною) лише у тому випадку, якщо це сталося без згоди іпотекодержателя (банку).

Якщо Банк планує стягнути майно, яке не передавалося в іпотеку:

В даному випадку, для того, щоб стягнути житло, в якому прописані діти, необхідно отримати дозвіл органу опіки та піклування.

Остаточну точку у цьому питанні можна поставити лише тоді, коли будуть проаналізовані всі договори, які Ви укладали з Банком (кредитний договір та доповнення до нього, а також договір іпотеки та доповнення до нього тощо).

Скористайтеся безкоштовною консультацією

юриста з іпотечних правовідносин: (050) 295-34-63