Головна сторінка

Як банки забирають іпотеку в Україні (2023)?

Одна з найбільших помилок іпотечних позичальників в Україні – це впевненість у тому, що іпотечну квартиру (будинок) можуть забрати лише у судовому порядку.

Окрім судового способу, ч. 4 ст. 33 Закону України «Про іпотеку» передбачає ще 2 способи стягнення предмета іпотеки:
Виконавчий напис нотаріуса;
Іпотечне застереження.

Ці 2 методи називають ще позасудовими методами стягнення предмета іпотеки.
Перший – набагато безпечніший за другий, тому що в цьому випадку у Вас є можливість затягнути процес, щоб прийняти правильне, зважене рішення. Переконатися в тому, що Банк ще не приступив до того, щоб забрати Ваше майно на підставі виконавчого напису нотаріуса можна за цим посиланням: https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.
Це офіційний державний сайт, утримувачем якого є Міністерство юстиції України. Вам потрібно заповнити необхідні поля (прізвище, ім'я, по батькові та рік народження) у лівій колонці та натиснути пошук. Якщо з’явилася інформація «Записів не знайдено. Уточніти умови пошуку», отже Банк ще не зробив або ще не пред'явив виконавчий напис нотаріуса до виконавчої служби.
Якщо ж відобразилася інформація про те, що записи знайдені – це означає, що час якнайшвидше вживати заходів.

Другий - це найнебезпечніший і найчастіший спосіб стягнення іпотеки. Банк надсилає повідомлення поштою Іпотекодавцю про те, що йому необхідно виплатити всю суму кредиту з урахуванням відсотків, штрафів та пені протягом 30 днів.
Якщо ця вимога на 30 день не буде виконана, то Банк отримує право перереєструвати право власності на предмет іпотеки.

Отримайте безкоштовну консультацію
юриста з іпотечних питань:(050) 295-34-63