Адміністративні правопорушення

У винуватця ДТП відсутня страховка, що робити?

Всі власники авто в Україні зобов’язані застрахувати свою цивільну відповідальність. Це зроблено для того, щоб у випадку настання дорожньо-транспортної пригоди потерпіла сторона гарантовано отримала відшкодування завданих збитків за рахунок страхової компанії винуватця ДТП.

За даними статистики, кожен п’ятий автовласник в Україні ігнорує необхідність придбання страховки. Проте, ті водії, які економлять на купівлі страхового полісу, при настанні дорожньо-транспортної пригоди з їх вини, ризикують виплачувати збитки потерпілій стороні з власного карману.

Так що ж робити у випадку, якщо у винуватця ДТП відсутній страховий поліс?

  • Стягнути завдані ДТП збитки в судовому порядку.
Для реалізації цього способу необхідно отримати копію постанови Суду, якою іншого учасника ДТП визнано винним у його скоєнні. (Зазначена постанова обов’язково має бути такою, яка набрала законної сили).
В подальшому, звернутися в суд з позовною заявою про стягнення збитків, завданих дорожньо-транспортною пригодою.
До позовної заяви слід долучити:
-    Звіт про оцінку вартості заподіяних збитків;
-     Копію постанови Суду, якою іншого учасника ДТП визнано винним у його скоєнні.

Зверніться до адвоката по дтп у випадку виникнення складнощів при складенні позовної заяви, консультація за телефоном (063) 714-56-56 є безкоштовною.
Також, рекомендуємо перед зверненням з позовом до суду пересвідчитися в тому, що винуватець ДТП реально має фінансову можливість відшкодувати завдані збитки.


Це можна зробити за допомогою запитів в державні реєстри або за допомогою юриста по дтп щоб виявити майно винуватого, на яке можна бути звернути примусове стягнення в рахунок відшкодування потерпілому збитків, завданих ДТП, у випадку задоволення позову.

За відсутності у винуватця грошових коштів, офіційної роботи, доходів або майна, на яке можна звернути примусове стягнення, потерпілий ризикує отримати позитивне для себе судове рішення, яке фактично виконати неможливо. В такому випадку потерпілий залишиться без відшкодування і буде вимушений здійснювати ремонт пошкодженого транспортного засобу за власний кошт.

  • Звернутися до Моторного (транспортного) страхового бюро України
В цьому випадку також необхідно отримати копію постанови Суду, якою іншого учасника ДТП визнано винним у його скоєнні. (зазначена постанова обов’язково має бути такою, яка набрала законної сили).

Відшкодування збитків завданих ДТП здійснюється Моторним (транспортним) страховим бюро України за умови, що у потерпілого є страховка, в таких випадках:
-    у винуватця ДТП відсутня страховка;
-    авто винуватця ДТП знаходиться у розшуку;
-    якщо винуватець ДТП є учасником бойових дій;
-    у разі визнання банкрутом або ліквідації страхової компанії.

При цьому, слід звернути увагу, що потерпілий зобов’язаний зберегти своє пошкоджене авто в тому стані, в якому воно було після дорожньо-транспортної пригоди до того моменту, поки не буде оцінена завдана матеріальна шкода.

Моторне (транспортне) страхове бюро України має право після відшкодування потерпілому завданих ДТП збитків звернутися з позовом до винуватця про відшкодування понесених витрат.

Скористайтеся безкоштовною консультацією
автоюриста в Києві:  (050) 295-34-63