Головна сторінка

Чи можуть забрати єдине житло за борги кредиту (Україна 2022)?

Відповідно до статті 47 Конституції України кожен має право на житло.
Конституція України і справді є основним актом української законодавчої системи. Проте важливо розуміти, що механізми реалізації норм Конституції закріплені в інших законах, в тому числі Законі України "Про іпотеку", Житловому Кодексі та ін.

Нажаль, судова практика йде таким шляхом, що Банк завжди може забрати єдине житло боржника. Тільки в одних випадках він може це зробити без надання іншого житла (натомість того, що забирає), а в інших лише у разі надання іншого житла взамін.
1. Банк може стягнути єдине житло в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором без надання іншого житла взамін тільки в тому випадку, якщо кредит брався на купівлю житлової нерухомості, в якому тепер проживає Позичальник або Іпотекодавець.
2. У решті випадків Банк (Кредитор) не може стягнути єдине житло боржника за кредитом без надання іншого житла.

На практиці Банк (Кредитор) у будь-якому випадку намагатиметься обійти закон і зробить усе можливе, щоб стягнути єдине житло без надання іншого взамін.
Під час судових засідань представники банків говорять про те, що кредитор готовий надати Позичальнику або Іпотекодавцю інше житло замість стягненого. Але, на жаль, у 95% випадків умови проживання в такому житлі вкрай важкі.
У такому разі встановити факт незаконності дій Банку та захистити права боржника зможе лише фахівець в кредитних правовідносинах.
Отримайте безкоштовну консультацію
юриста з іпотечних питань: (050) 295-34-63