Алгоритм дій на випадок ДТП від юристів Masser

Велика кількість авто на дорозі, незадовільний стан дорожнього покриття та розмітки дуже часто є причиною виникнення дорожньо-транспортних пригод. Наявність значного досвіду керування авто не є абсолютною гарантією того, що водій не потрапить в дтп.

Тому в таких випадках буде дуже корисним знати алгоритм простих дій, які дозволять уникнути негативних наслідків та отримати страхове відшкодування у повному розмірі.

То що ж робити, коли Ви потрапили в ДТП?

  1. Дізнайтеся стан здоров'я інших учасників ДТП та надайте допомогу потерпілим
Цінність життя та здоров’я важко переоцінити. Тому в першу чергу необхідно пересвідчитися в тому, що серед учасників ДТП відсутні особи, яким необхідна медична допомога.

Не слід забувати і про те, що травми можуть бути закритими і не мати жодного зовнішнього прояву, а тим більше, що в стані стресу людина може певний час не відчувати біль.Тому краще перестрахуватися та викликати швидку. Окрім того, законом встановлена кримінальна відповідальність за залишення в небезпеці. Вона настає в тому випадку, якщо винуватець ДТП, усвідомлюючи той факт, що життя потерпілого знаходиться в небезпеці не надав допомогу і передбачає покарання до 8 років позбавлення волі.

Якщо викликати швидку допомогу не вдалося, зверніться до інших водіїв за допомогою, можливо хтось доставить потерпілого в медичний заклад. За відсутності інших водіїв поруч слід все в подробицях сфотографувати та доставити потерпілого в медичний заклад самостійно, після чого повернутися на місце дорожньо-транспортної пригоди.
2. Попередьте інших учасників дорожнього руху про дорожньо - транспортну пригоду.
В Україні водії рідко обирають таку швидкість руху, за якої гарантовано можна було б вчасно зреагувати на раптову зміну дорожньої обстановки. Саме тому приблизно 7% з усіх ДТП в Киеві трапляються у зв'язку з тим, що учасники не повідомляють інших водіїв про аварію попереду.

Увімкніть аварійну сигналізацію та поставте знак аварійної зупинки. Це дозволить іншим водіям вчасно зреагувати та об’їхати місце зіткнення.
3. Викличте патрульну поліцію та знайдіть очевидців аварії.
Дізнайтеся приблизну адресу місця аварії та повідомте про ДТП за номером 102.

Поки до місця дтп прямує екіпаж патрульної поліції скористайтеся можливістю обмінятися номерами телефонів із очевидцями пригоди. Зафіксуйте їх прізвища, ім’я та по-батькові. З метою підтвердження факту присутності особи саме під час дтп, автоюристи Masser рекомендують зробити декілька фото з очевидцем на фоні пошкоджених транспортних засобів (бажано, щоб на фото було видно номера автівок).

Після прибуття поліції уважно слідкуйте за тим, що вони зазначають в протоколі та схемі дтп. Від правильності заповнення цих документів залежить кінцевий результат справи. За наявності зауважень до протоколу, зазначте їх в спеціальній графі.
Ніколи не підписуйте незаповнений протокол або схему ДТП.
4. Повідомте про автоаварію страхові компанії
Повідомити страховика про аварію - Ваш обов'язок, який встановлений договором страхування. Невиконання зазначеного обов'язку може потягнути за собою відмову у виплаті страхового відшкодування.

З метою уникнення подібних негативних наслідків, дізнайтеся телефони гарячої лінії страхових компаній всіх учасників аварії та повідомте їх про подію.

Після оформлення поліцейськими адміністративних матеріалів прямуйте до найближчого офісу своєї страхової компанії та продублюйте повідомлення про страховий випадок в письмовому вигляді.

Корисні поради від автоюриста Masser

юрист по ипотеке киев, ипотечный адвокат, консультация по ипотеке
За наявності незначних пошкоджень, винуватець дтп може запропонувати вирішити спірні питання на місці без залучення поліції та страхових компаній.

Проте, слід мати на увазі, що окрім зовнішніх пошкоджень авто, можуть бути ще й внутрішні. Погодьтеся, в стресовому стані після дтп важко помітити деформацію вихлопної труби або тріщини на склі внаслідок ударної волни та ін.

Тому, погоджуючись отримати відшкодування від винного на місці дтп, потерпілий ризикує не отримати відшкодування пошкоджень, які будуть виявлені згодом.
Саме тому ми рекомендуємо викликати поліцію та звертатися в страхову компанію незалежно від візуальної відсутності пошкоджень. Це дозволить правильно оцінити збитки та гарантовано отримати їх відшкодування в повному розмірі.

В питаннях дорожньо-транспортних пригод та страхових відшкодувань дуже багатопідводного каміння.

Для того, щоб гарантовано його уникнути, рекомендуємо звернутися до профільного юриста або адвоката саме в сфері дтп.

Це допоможе оцінити ситуацію з боку закону, прослідкувати за правильністю складення протоколу та схеми дтп, що в свою чергу дозволить отримати страхове відшкодування в повному розмірі.
Юридична порада
всього в декілька кліків
дізнайтеся правові шляхи вирішення своєї проблеми прямо зараз
Тримайте руку на пульсі

залишайтеся в курсі юридичних

новин з Masser Law Firm